Witamy!

Każda mama wie, jak delikatna jest skóra maluszka. To właśnie dlatego zdecydowaliśmy się polecać tutaj najlepsze produkty, kosmetyki, meble i łóżka dla dzieci, które są najlepsze dla dziecka.

Grudzień 2017 Sierpień 2017 Październik 2016

Polecamy:

Terapia logopedyczna dla dzieci autystycznych

2016-10-16 | Natalia

frazy kluczowe: zdrowie, apteki, lekarstwa, autyzm, leczenie

U około 5% wszystkich dzieci występują zaburzenia o podłożu autystycznym. Powodują one między innymi trudności we właściwym komunikowaniu się ze światem zewnętrznym. Mowa jest tu o mowie, ale także niewłaściwym odbieraniu bodźców. W związku z tym, w przypadku dzieci cierpiących na autyzm Wrocław, zalecane jest przeprowadzenie odpowiedniej terapii logopedycznej.

Jej zadanie polega na usprawnieniu funkcji artykulacyjnych, których rozwój przełoży się na późniejsze życie dziecka. Logopeda podczas pierwszego spotkania definiuje poziom wszystkich związanych z chorobą dysfunkcji, a także przeprowadza badania dotyczące komunikowania się dziecka z otoczeniem.

Gdy początkowe informacje zostaną zebrane, przystępuje się do terapii właściwej. Opiera się ona na systematycznych ćwiczeniach, które mają rozwinąć między innymi narządy mowy. Ich działanie usprawnia się poprzez trening odpowiednich mięśni.

Wykonywane są ponadto ćwiczenia mające na celu wyrobienie prawidłowych nawyków oddechowych u dziecka oraz jego percepcji poprzez stymulowanie za pomocą bodźców. Usprawniane zostają reakcje na określone przedmioty, osoby i dźwięki, tak aby dziecko potrafiło prawidłowo je kategoryzować. Narząd mowy stymulowany jest także poprzez wykonywanie czynności dźwiękonaśladowczych - często stosowana jest terapia poprzez śpiew.

Logopeda dla dziecka autystycznego stanowi wręcz konieczność, gdyż praca pozwala osobie chorej odnaleźć się w świecie, w którym żyje. Dzięki wielu ćwiczeniom jest w stanie znacznie lepiej komunikować się z bliskimi, co w pewnym sensie zwiększa jego niezależność. Należy pamiętać o tym, iż wszystkie zajęcia powinny być wykonywane systematycznie, tak aby podtrzymać rozwój dziecka. Dowiedz się więcej

'

Fotorelacja
zdrowie
apteki
lekarstwa
autyzm
leczenie

Warto zobaczyć: